.. Zprávy ..
     .. Archív zpráv ..
     .. Info ..
     .. Ocenění ..
     .. Herci ..
     .. Postavy ..
     .. Štáb ..
     .. Kaskadéři ..
     .. České znění ..
     .. Epizody ..
     .. Původ názvů epizod ..
     .. Místa natáčení ..
     .. Hudba ..
     .. Scénář ..
     .. Titulky ..
     .. FAQ ..
     .. Zkratky ..
     .. R.C.M.P. ..
     .. TV ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Audio ..
     .. Fotografie ..
     .. Video ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracky ..
     .. Zboží ..
     .. Fan kluby ..
     .. Odkazy ..
     .. Webrings ..
     .. Fórum ..
     .. Kniha návštěv
     .. Klub na Lapiduch.cz (kopie) ..
     .. Klub na Lopuch.cz (kopie) ..

   :: For English speaking visitors ::
     .. News ..
     .. News Archive ..
     .. Episode Guide ..
     .. Music ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Photos ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracks ..
     .. Merchandise ..
     .. Webrings ..
     .. Message Board ..
     .. Guestbook

.. Kontakt / ContactTOPlist

 
.. Herci - Paul Gross ..


Postava v seriálu: Constable Benton Fraser

Celé jméno: Paul Michael Gross
Datum narození: 30.4.1959
Místo narození: Calgary, Alberta, Canada
Oči: modré
Vlasy: hnědé
Stav: ženatý
WWW: www.paulgross.org nebo http://us.imdb.com/M/person-exact?Gross, Paul a další directory.google.com/Top/Arts/Celebrities/G/Gross,_Paul
Fotogalerie: 60 fotek

Paul Michael Gross se narodil 30. dubna 1959 v Calgary. Je nejstarší ze dvou synů. Jeho otec byl tankový velitel, ale nyní už je v důchodu. Jeho matka je autorka knih "Dinosaur Country" a "Groundwork", které byly publikovány v 1983 a 1998. V roce 1998 Bob a Renie Gross založili nakladatelství "Badlands Books".

Paul byl armádní "brat" (v originálu - pravděpodobně myšleno jako "umělec" nebo "fracek") a díky svému otci se v dětství hodně stěhoval z místa na místo po celé Kanadě, Anglii, Německu a USA. Rodina se na pevno vrátila do Kanady v 70. letech. Paul žil v provinciích Brunswick, Toronto, Ontario, a také Alberta. V časném dětství, když žil ve Washington D.C., tak mu jeho učitel(ka) herectví poskytla inspiraci, aby začal hrát. V začátcích se objevoval v hrách jako "Canterbury Tales" nebo "Faustus". Ve 14 letech se objevil v televizní reklamě. Paul strávil ve škole poměrně dost času. Když vyšel ze školy "Earl Haig Secondary School" v Torontu, tak šel studovat herectví na "University of Alberta" v Edmontonu, kde se stal absolventem v oboru "Drama".

Když Paul hrál hru "Walsh" v "National Arts Centre" v Ottawě, seznámil se tam s herečkou Martha Burns, která byla též aktérkou v této hře. Martha hrála např. v "Indian Paradise" nebo "Gross was a Mountie". Oba se vzali v září 1988, když Paul dokončil práci na "Getting Married In Buffalo Jump". Martha je výborná herečka a objevila se už v řadách filmů a v televizi. Objevila se též v seriálu "Směr Jih" v dílech "Spy vs. Spy" a "Call of the Wild". Paul a Martha mají už dvě děti, Hannah (1990) a Jacka (1994) a žijí v Torontu v Kanadě.

CD "Two Houses"Paul přesto že miluje divadlo, rozmýšlel se nad tím, zda přijme roli v seriálu "Směr Jih". Po přečtení scénáře řekl "Ano". Nikdy toho nelitoval. Teprve tento seriál v roli Bentona Frasera ho proslavil a připravil mu cestu ke slávě. Role mu přinesla mnohá ocenění, protože se vysílal ve více než 100 zemích světa a doufám, že i nadále vysílá. Když skončilo natáčení seriálu, Paul se vrátil zpět k divadlu k divadelní hře "Hamlet". V minulém roce (2000) začal natáčet film "Men with Brooms". Krom herectví se Paul věnuje i zpěvu a spolu s Davidem Keelym vydal v 1997 první country CD "Two Houses".

 

Tento dopis napsal Paul Gross všem fanouškům seriálu Směr Jih po předávání cen Gemini, 11.listopadu 1999.

 
Hello out there -

Another Gemini season has come and gone and while I was slightly disappointed in this year's haul I was most gratified that we won the Chrysler Award - a feat that you were principally responsible for.  I was fully intending to thank you as we walked up there but of course R. Lantos got to talking and once that man starts it's very difficult to persuade him to stop.  If [he] hadn't used up our allotted 30 seconds I would have thanked you all for your fierce loyalty and extraordinary dedication throughout the years.  It is to you that all awards Due South ever won should be dedicated and I thank [you] kindly.

Paul Gross

 

Copyright © 2000 - 2006