.. Zprávy ..
     .. Archív zpráv ..
     .. Info ..
     .. Ocenění ..
     .. Herci ..
     .. Postavy ..
     .. Štáb ..
     .. Kaskadéři ..
     .. České znění ..
     .. Epizody ..
     .. Původ názvů epizod ..
     .. Místa natáčení ..
     .. Hudba ..
     .. Scénář ..
     .. Titulky ..
     .. FAQ ..
     .. Zkratky ..
     .. R.C.M.P. ..
     .. TV ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Audio ..
     .. Fotografie ..
     .. Video ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracky ..
     .. Zboží ..
     .. Fan kluby ..
     .. Odkazy ..
     .. Webrings ..
     .. Fórum ..
     .. Kniha návštěv
     .. Klub na Lapiduch.cz (kopie) ..
     .. Klub na Lopuch.cz (kopie) ..

   :: For English speaking visitors ::
     .. News ..
     .. News Archive ..
     .. Episode Guide ..
     .. Music ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Photos ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracks ..
     .. Merchandise ..
     .. Webrings ..
     .. Message Board ..
     .. Guestbook

.. Kontakt / ContactTOPlist

 
.. Epizody - 3. epizoda ..


Originální název: Manhunt
Český název: Pronásledování
Scénář: Paul Haggis
Režie: Paul Lynch
Premiéra: 6. říjen 1994
Repríza v ČR: 28.1.2004
Titulky .. Fotografie .. Audio .. Video .. Hudba .. Scénář .. DivX Subtitles

Synopse:
Seržant Frobisher od Královské kanadské jízdní policie byl dlouholetým přítelem Fraserova zesnulého otce a dokonce jej jednou s nasazením vlastního života zachránil před jistou smrtí. Když z vězení uprchne zločinec Geiger, potřebuje Frobisher pomoc syna svého mrtvého kamaráda. Má totiž s Geigerem nevyřízený účet a Geiger přísahal, že se mu pomstí za to, že ho dostal do vězení. Starý muž sice z hrdosti pomoc mladíka odmítne, Fraser ale vyplní prosbu Frosbierovy dcery, své přítelkyně z mládí a s Rayovou pomocí pomstychtivého Geigera najde. Při finální konfrontaci je sice raněn, ale zranění není nikterak vážné, zejména ve srovnání s pocitem, že mohl za svého otce splatit dluh a že získal uznání otcova nejlepšího přítele.

Detailní popis:
Z vězení uteče zlosyn Harold Geiger, jehož před třemi lety poslal za mříže legendární jízdní polda Seržant Duncan "Buck" Frobisher, velký přítel Roberta Frasera. Když Geiger zavolá Frobisherovi, že se mu pomstí, Frobisher uteče za hranice. Myslí si, že je starý, unavený, nepoužitelný a zahanbený ze své zbabělosti.

Do Chicaga přijede jeho dcera, aby požádala o pomoc Frasera, aby našel Frobishera. Fraser s Rayem se vydají do přístavu, kde se od jednoho chlapíka dozvědí informaci, že se někteří chlapy z přístavu ubytovávají v motelu "Saint John". Oba se tam vydají a narazí tam na Frobishera. Ten ale nechce nikam jít. Ray mezitím zjistí, kdo jde po Frobisherovi a Fraser se domnívá, že přijede do města. Chce Frobisherovi pomoci, ale ten pomoc odmítá.

Do druhého dne si to Frobisher rozmyslí a přijede ke konzulátu na koni. Spolu s Fraserem se "taxíkem" vydávají po stopě Geigra. Ten už je však z povzdálí od konzulátu sleduje. Fraser a Frobisher se spolu s Rayem vydávají do jednoho baru, kde dostanou adresu, kde by mohl Geiger být, ale ta adresa je zavede do domova důchodců.

Rozhodnou se pro tento den ukončit hledání. Fraser a Frobisher přijedou k motelu a rozloučí se. Když Fraser odchází z motelu, uvědomí si, že tam recepční (který tam je podle jeho slov 24 hodin denně) nebyl. Vrátí se a zjistí, že je recepční mrtev. Mezitím dojde Frobisher do pokoje, kde už na něj čeká Geiger a začnou se prát. Geiger srazí k zemi Frobishera a chystá se ho akorát zabít, když do dvěří vrazí Fraser. Geiger uteče na střechu a Fraser za ním. Tam se začnou prát, ale Geiger bodne Frasera nožem do nohy. Následně, když nemůže Fraser rychle vstát, ho chce Geiger zabít, ale na scéně se objeví Diefenbaker a skočí po Geigrovi, který nakonec zmizí.

Když je Fraser odvezen do nemocnice, má tam druhý den namířeno i Geiger. Dostane se až k pokoji, kde je Fraser spolu s Frobisherem. Frobisher ho ale překvapí a začnou se prát. Objeví se tam Ray a Geiger se dá na útěk. Ray za ním běží, ale Geiger mu uteče. Ray běží zpět do pokoje za Fraserem, a Frobisher se vydává sám za Geigrem.

Frasera v ten den propustí z nemocnice a spolu s Rayem se snaží najít Frobishera a Geigera. Frobishera najdou, jak čeká schován za zdí továrny a pozorujíc místnost, kde je Geiger a další lidé, které Geiger požádal o pomoc. Dovnitř se jen tak jednoduše všichni tří nemůžou dostat, tak se vydají podzemním kanálem směrem do továrny. Tam zneškodní všechny kumpány a finálně se utká mezi sebou Frobisher a Geiger. Znovu se zopakuje starý scénář, kdy Geiger přepadne přes zábradlí a Frobisher se mu snaží pomoc. Vyjímkou oproti starému scénáři je, že ho Geiger už nebodne do nohy, ale Frobisher mu zachytí ruku a nůž padá k zemi.

<<< 2. epizoda - Diefenbakerův volný den (Diefenbaker's Day Off)
4. epizoda - Koně se přece také jedí (They Eat Horses, Don't They?) >>>

 

Copyright © 2000 - 2006