.. Zprávy ..
     .. Archív zpráv ..
     .. Info ..
     .. Ocenění ..
     .. Herci ..
     .. Postavy ..
     .. Štáb ..
     .. Kaskadéři ..
     .. České znění ..
     .. Epizody ..
     .. Původ názvů epizod ..
     .. Místa natáčení ..
     .. Hudba ..
     .. Scénář ..
     .. Titulky ..
     .. FAQ ..
     .. Zkratky ..
     .. R.C.M.P. ..
     .. TV ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Audio ..
     .. Fotografie ..
     .. Video ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracky ..
     .. Zboží ..
     .. Fan kluby ..
     .. Odkazy ..
     .. Webrings ..
     .. Fórum ..
     .. Kniha návštěv
     .. Klub na Lapiduch.cz (kopie) ..
     .. Klub na Lopuch.cz (kopie) ..

   :: For English speaking visitors ::
     .. News ..
     .. News Archive ..
     .. Episode Guide ..
     .. Music ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Photos ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracks ..
     .. Merchandise ..
     .. Webrings ..
     .. Message Board ..
     .. Guestbook

.. Kontakt / ContactTOPlist

 
.. Epizody - 28. epizoda ..


Originální název: Mask
Český název: Maska
Scénář: Nancy Merritt Bell, Michael McKinley, Jeff King
Režie: David Warry-Smith
Premiéra: 18. ledna 1996 (Kanada), 19. ledna 1996 (USA); 30. prosince 1996 (Lucembursko)
Repríza v ČR: 3.3.2004
Titulky .. Fotografie .. Audio .. Video .. Hudba .. Scénář .. DivX Subtitles

Synopse:
Z chicagského muzea jsou ukradeny dvě cenné aboriginské masky. Ray a Foster jsou pověřeni vyšetřováním.
Z chicagského muzea přírodní historie jsou odcizeny dvě masky, jejichž cena se na černém trhu pohybuje ve výši několika milionů dolarů. Vyšetřování je o to složitější, že jedna z nich je majetkem kanadské vlády a druhá je ve vlastnictví Francie. Zástupci obou zemí netají své rozhořčení a požadují okamžité vyřešení případu. Obavy o osud cenného kulturního dědictví pronásledují i Fraserova dlouholetého přítele Erica, který si uvědomuje, jak velkou ztrátu by pro jeho domorodý lid zmizení kultovních předmětů znamenalo. Na rozdíl od zástupců Kanady a Francie však požaduje jejich navrácení původním vlastníkům, nikoliv agresorům, kteří se jich před sto lety zmocnili silou. Hlavní stopa vede k domorodému chlapci jménem David, u nějž se masky později skutečně najdou. Ale Fraser se odmítá smířit s tak snadným rozluštěním případu a pokračuje dál ve vyšetřování na vlastní pěst. Jeho tušení, že se jedná o padělky, je o to silnější, když narazí na podezřelou francouzskou diplomatku a jednu mrtvolu. Mezitím řeší Ray dilema, kam vzít na rande prokurátorku Laurent.

Detailní popis:
Fraser a Ray mají zabezpečit dvě aboriginské masky v Chicagském muzeu, které mají být hlavním vyvrcholením výstavy. Když oba zkontrolují zabezpečení a odejdou z muzea, tak se dva indiánští lupiči pokusí ukrást masky, ale při loupeži je jeden z nich, David, zadržen. Ale pak ho musí pustit pro jeho nezletilost. Když ho pustí, sledují ho až do metra, kde jim uteče.

Když Fraser přijde domů, setká se se svým starým přítelem, Erikem, který hledá Davida a jeho spolupachatele. Druhý den, když se probudí, v jeho bytě jsou ještě další indiáni, Erikovi příbuzní.

Ray, Fraser a Erik se vydají po stopách Davida. Když přijdou do půjčovny aut a vyžádají si adresu, kterou tam David zanechal, dovede je k vraku auta. Tam ale narazí na další stopu, která je dovede až do hotelu, kde celkem lehce najdou masky. To se ale nezdá Fraserovi a domnívá se, že masky jsou falešné. Přinesou masky do muzea, kde jim kurátor tvrdí, že jsou masky pravé, ale Fraser tomu stále nevěří.

Po očistném obřadu v potírně se Ray a Fraser vydají dál v pátrání. Ray zavede Frasera k místnímu uměleckému padělateli, ale narazí na mrtvé tělo. Všimnou si, že z tohoto místa utíká jiná osoba, kterou chytí a jímž je francouzská představitelka s diplomatickou imunitou, Duschampová. Zjistí se ale, že zbraň kterou měla Duschampová se neshoduje s ráží, kterou byl zastřelen um. padělatel.

Nakonec všichni skončí v muzeu, kde jsou padělané masky smíchány s pravými. V muzeu se objeví jak Erik, David, Fraser a Ray, tak i kanadská představitelka. Všichni zde zjistí, že ten druhý spolupachatel Davida byl Erik. Erik následně uteče z muzea s dvěma maskami, ale neví se, jestli jsou padělané či ne?!

<<< 27. epizoda - Slib (The Promise)
29. epizoda - Julie krvácí (Juliet Is Bleeding) >>>

 

Copyright © 2000 - 2006