.. Zprávy ..
     .. Archív zpráv ..
     .. Info ..
     .. Ocenění ..
     .. Herci ..
     .. Postavy ..
     .. Štáb ..
     .. Kaskadéři ..
     .. České znění ..
     .. Epizody ..
     .. Původ názvů epizod ..
     .. Místa natáčení ..
     .. Hudba ..
     .. Scénář ..
     .. Titulky ..
     .. FAQ ..
     .. Zkratky ..
     .. R.C.M.P. ..
     .. TV ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Audio ..
     .. Fotografie ..
     .. Video ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracky ..
     .. Zboží ..
     .. Fan kluby ..
     .. Odkazy ..
     .. Webrings ..
     .. Fórum ..
     .. Kniha návštěv
     .. Klub na Lapiduch.cz (kopie) ..
     .. Klub na Lopuch.cz (kopie) ..

   :: For English speaking visitors ::
     .. News ..
     .. News Archive ..
     .. Episode Guide ..
     .. Music ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Photos ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracks ..
     .. Merchandise ..
     .. Webrings ..
     .. Message Board ..
     .. Guestbook

.. Kontakt / ContactTOPlist

 
.. Epizody - 29. epizoda ..


Originální název: Juliet Is Bleeding
Český název: Julie krvácí
Scénář: Kathy Slevin, Jeff King
Režie: George Bloomfield
Premiéra: 1. ledna 1996 (Kanada), 2. ledna 1996 (USA); 31. prosince 1996 (Lucembursko)
Repríza v ČR: 4.3.2004
Titulky .. Fotografie .. Audio .. Video .. Hudba .. Scénář .. DivX Subtitles

Synopse:
Ray se dostává do nezáviděníhodné situace, kdy musí volit mezi láskou a zradou na jedné straně a profesionální hrdostí a touhou po pomstě na straně druhé.
Ray se bláznivě zamiluje do půvabné Ireny Zuko. V cestě jejich romantického vztahu však stojí její bratr Frank, krvelačný a nevyzpytatelný mafiánský bos. Co je však horší, Ray je přesvědčen, že jeho odvěký nepřítel z dětství je zodpovědný za vraždu detektiva Luise Guardina. Jediné, co jej od tohoto okamžiku zajímá, je touha pomstít přítele a společně s kolegou Jackem Hueym se rozhodnou jednou provždy s Frankem skoncovat. Fraser si zachová chladnou hlavu a odmítne se nechat zatáhnout do tak riskantního podniku. Ostatně nikdy nebyl přítelem zbrklých řešení, navíc když jsou v rozporu se zákonem. V přesvědčení, že je Zuko nevinný, se postaví mezi Raye a armádu mafiánských poskoků. Finální přestřelce se mu přesto zabránit nepodaří. Smrt v ní nenajde ani Ray, ani Frank, ale osoba oběma nejdražší: Irene.

Detailní popis:
Ray oslavuje své povýšení, a proto pozve své přátele na večeři do jedné restaurace. Tam má Ray rezervovaný stůl, ale místo toho narazí na místního mafiána, Zuka, který zde oslavuje své narozeniny, a kterému předešlý večer někteří zamaskovaní muži zdemolovali jednu z jeho heren. Zuko ovšem netuší, že za tím útokem stojí jeho obchodní společník Sorento. A aby to nestačilo, Ray vyvolá ještě rvačku, když začne tancovat se svojí bývalou přítelkyní a sestrou Zuka. To se ovšem obrátí proti němu a je za rvačku postaven týden mimo službu.

Vyvrcholením oslav je, když se jdou Ray, Fraser, Huey a Gardino najíst. Někdo do Rayova auta umístí bombu, jako pomstu za rvačku. Když všichni přicházejí k restauraci, Gardino si doběhne do Rayova auta pro bundu, ale neví, že se už nevrátí.

Všechno nasvědčuje tomu, že je za tím Zuko. Další den udělají Zukovi prohlídku domu a najdou rozbušky. Zuko jde do vazby. Fraserovi se to ale nezdá, že to udělal Zuko, ale tentokrát je v tom sám, protože zde hrajou city Raye a Hueya k Zukovi. Guardino je mezitím pohřben.

Záhy je Zuko ale propuštěn, když jsou potvrzeny jeho aliby, které potvrdil i Fraser, když se vyptával sousedů. Fraser také vypátrá, že Zuko opravdu asi není ten, kdo nastražil bombu, a to podle uštípnutého konce a dvou malých uzlíků na drátu, který byl použit k výrobě bomby.

Všechno se pomalu obrácí proti Sorentovi a vše je zakončeno v Zukově domě, když Zuko nechce pustit svoji sestru, aby odešla pryč, když se jí nelíbí, co se tu děje. Sorento, který mezitím přijde do Zukova domu, při hádce Zuka a jeho sestry (s ní tam je i Ray) vytáhne zbraň, ale je zadržen Fraserem a Hueyem, kteří byli venku a spolu s Rayem odposlouchávali Zukův dům. Když je Sorento zatčen, Zuko vystřelí směrem ke svoji sestře a Rayovi. Střela zasáhne jeho sestru a je odvezena do nemocnice. V nemocnici má Ray možnost říct, že to bylo úmyslné postřelení, ale řekne, že se jednalo o nehodu.

<<< 28. epizoda - Maska (Mask)
30. epizoda - Hodný člověk (One Good Man a.k.a. Thank You Kindly, Mr. Capra) >>>

 

Copyright © 2000 - 2006