.. Zprávy ..
     .. Archív zpráv ..
     .. Info ..
     .. Ocenění ..
     .. Herci ..
     .. Postavy ..
     .. Štáb ..
     .. Kaskadéři ..
     .. České znění ..
     .. Epizody ..
     .. Původ názvů epizod ..
     .. Místa natáčení ..
     .. Hudba ..
     .. Scénář ..
     .. Titulky ..
     .. FAQ ..
     .. Zkratky ..
     .. R.C.M.P. ..
     .. TV ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Audio ..
     .. Fotografie ..
     .. Video ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracky ..
     .. Zboží ..
     .. Fan kluby ..
     .. Odkazy ..
     .. Webrings ..
     .. Fórum ..
     .. Kniha návštěv
     .. Klub na Lapiduch.cz (kopie) ..
     .. Klub na Lopuch.cz (kopie) ..

   :: For English speaking visitors ::
     .. News ..
     .. News Archive ..
     .. Episode Guide ..
     .. Music ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Photos ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracks ..
     .. Merchandise ..
     .. Webrings ..
     .. Message Board ..
     .. Guestbook

.. Kontakt / ContactTOPlist

 
.. Epizody - 30. epizoda ..


Originální název: One Good Man a.k.a. Thank You Kindly, Mr. Capra
Český název: Hodný člověk
Scénář: Frank Siracusa
Režie: Malcolm Cross
Premiéra: 8. ledna 1996 (Kanada), 9. ledna 1996 (USA); 1. ledna 1997 (Lucembursko)
Repríza v ČR: 5.3.2004
Titulky .. Fotografie .. Audio .. Video .. Hudba .. Scénář .. DivX Subtitles

Synopse:
Podnikatel Taylor koupí dům, ve kterém bydlí Fraser, a protože ho chce dát zbourat a místo něj postavit nový činžovní dům s vysokým nájemným, snaží se staré a chudé obyvatele domu vystěhovat. Fraser se rozhodne, že pomůže svým sousedům zachránit střechu nad hlavou, což se nakonec i podaří, a to za vydané pomoci novinářky Mackenzie Kingové (se kterou jsme se už setkali v jedné z předchozích epizod) a Raye, který dokonce obětuje svou milovanou Riviéru.

Detailní popis:
Dům, kde bydlí Fraser, koupil obchodník jménem Taylor. Aby mu obyvatelé ukázali, že udělal dobrou investici, uklidí celý dům, zprovozní výtah a opraví spoustu dalších věcí. Když přijede Taylor, sveze se výtahem a uvidí, že udělal opravdu dobrou investici. Ale když odjede, tak Dennis (domovník) dá všem dokument o zvýšení nájemného o $1.000. Všechno by bylo v pořádku, kdyby měli všichni nájemní smlouvu, ale tu nikdo neměl.

Ray s Fraserem pak zajedou do auto-opravny, kde pracuje Rayův bratranec, který opravoval Rayovi jeho Rivieru. Fraser si trochu prohlíží Rivieru a objeví na ní několik vadných věcí (hlavně špatný rám, který byl nekvalitně svařen). Najednou se tam objeví Angie, Rayova kamarádka.

Po zajížďce do auto-opravny jedou oba na radnici, aby podali stížnost proti zvýšení nájemného. Jak je však na úřadech známo, chodili od jednoho okna ke druhému, bez úspěchu. Když se vrátil Fraser domů, dostanou všichni od Dennise další dokument s výpovědí, protože neuhradili dlužnou částku spojenou s nájemným. Nikomu se to nelíbí, a proto jdou protestovat před budovu, kde pracuje Taylor. Fraser mezitím zajde za reportérkou z Gardienu. Bohužel, ani protesty neměly úspěch. Navíc, Taylor řekl Dennisovi, aby vypnul v celém domě vodu, plyn a elektřinu.

Když se tak večer stane a Fraser už téměř spí, na chodbě se ztrhne boj mezi obyvateli domu a třemi chlapíky, které poslal asi Taylor, protože nezaplatili činži. Když druhý den odváží Ray Frasera domů, opět se tam motají ti tři chlapíci a rozbíjejí věci. Fraserovi se to nelíbí a ztrhne se opět rvačka. Při rvačce se ale porouchá výtah, kde jsou lidé a Fraser jim jde na pomoc. Všechny zachrání a chvíli na to přijede policie a zatkne ty tři výtečníky.

Fraser se rozhodne navštívit původního majitele domu a požádat ho, aby odkoupil dům zpět. Ale Fraser se od něho dočká nevlídného přijetí a odmítnutí.

Fraser s Rayem se pak rozhodnou jít na zasedání místní rady, aby Fraser podal jakoby protest. Avšak ze strany předsedkyně se setká s neúspěchem a požádá ho, aby odešel. Fraser ale nechce odejít a začne vyprávět příběh ze svého dětství. Ray mezitím jde ven a nabídne lidem, aby šli za $100 dovnitř poslouchat Frasera, citujícího "Amerického revolucionáře". Když se najednou místnost zaplní, získá si Fraser pozornost celé rady. Mezitím přijde i Dennis, který našel nájemní smlouvu, kterou mu dal Potter spolu s domovnictvím, a která říká: "stejné činži na 10 let, a z toho už zbývají jen 4 roky".

Vše dopadlo dobře. Fraserovi se všichni pak v domě odvděčili tím, že mu uklidili byt.

<<< 29. epizoda - Julie krvácí (Juliet Is Bleeding)
31. epizoda - Ostří (The Edge) >>>

 

Copyright © 2000 - 2006