.. Zprávy ..
     .. Archív zpráv ..
     .. Info ..
     .. Ocenění ..
     .. Herci ..
     .. Postavy ..
     .. Štáb ..
     .. Kaskadéři ..
     .. České znění ..
     .. Epizody ..
     .. Původ názvů epizod ..
     .. Místa natáčení ..
     .. Hudba ..
     .. Scénář ..
     .. Titulky ..
     .. FAQ ..
     .. Zkratky ..
     .. R.C.M.P. ..
     .. TV ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Audio ..
     .. Fotografie ..
     .. Video ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracky ..
     .. Zboží ..
     .. Fan kluby ..
     .. Odkazy ..
     .. Webrings ..
     .. Fórum ..
     .. Kniha návštěv
     .. Klub na Lapiduch.cz (kopie) ..
     .. Klub na Lopuch.cz (kopie) ..

   :: For English speaking visitors ::
     .. News ..
     .. News Archive ..
     .. Episode Guide ..
     .. Music ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Photos ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracks ..
     .. Merchandise ..
     .. Webrings ..
     .. Message Board ..
     .. Guestbook

.. Kontakt / ContactTOPlist

 
.. Epizody - 31. epizoda ..


Originální název: The Edge
Český název: Ostří
Scénář: Seth Freeman
Režie: Richard J. Lewis
Premiéra: 15.února 1996 (Kanada), 16. února 1996 (USA); 2. ledna 1997 (Lucembursko)
Repríza v ČR: 8.3.2004
Titulky .. Fotografie .. Audio .. Video .. Hudba .. Scénář .. DivX Subtitles

Synopse:
V Chicagu se koná konference NAFTA, které se účastní vysocí představitelé USA, Kanady a Mexika. Fraser, Ray a mexická agentka Anita Cortézová jsou pověření ochranou bezpečnosti účastníků konference. Ekologický aktivista Macon, veterán vietnamské války, připravuje atentát, a je to právě Fraser, který mu to nakonec znemožní a uspěje tam, kde FBI selhala.

Detailní popis:
Fraser a Ray spolu se zásahovou jednotkou cvičí, co by měli dělat, kdyby na nadcházejícím severoamerickém summitu došlo k nějakým problémům. Jejich cvičení však nedopadne dobře. Podle velitele to byla ukázka chybného cvičení.

Když se Fraser, Ray, Anita Cortez a další setkají v kanceláři Welshe, protože se jim nezdařilo cvičení a do summitu jim zbývá jen 72 hodin, přijde dovnitř zástupce ministerstva obchodu USA a tři chlapíci z tajné služby, kteří budou velit bezpečnostní akci na summitu. Zástupce proto doufá, že jim Welshova zásahová jednotka (s Fraserem a Rayem) pomůže. Welsh potom dodá: "Když to zvoráte, tak jsme všichni v háji".

Potom jedou Fraser, Ray a Anita vyzvednout dopis s telefonními bezpečnostnímí kódy. Avšak, když odcházejí, Fraserovi něco nehraje, protože ten úředník orazítkoval dopis velmi razantně (mohl by si způsobit tentonitidu). Proto se vrátí a pravého úředníka najdou svázaného.

Odjedou pryč, aby šel Fraser k výslechu, kvůli podezření ze zneužití dopisu, který mu předal někdo jiný. Podezírali ho, že má špatný zrak. Když večer Fraser usnul, zdál se mu hrozný sen, který ho dost vyděsil.

Druhý den se všichni setkají na letišti, protože přiletí ministr. Když prochází letištěm "Sojka" (nepravý ministr; pravý ministr měl jít až potom), Fraser si myslí, že viděl u jednoho z fotografů zbraň. Ale když za ním běží, tak se mu ztratí v davu a Fraser si není vůbec jistý, zda něco viděl.

V residenci ministra píše Fraser s Rayem obálky (pozvánky) a přitom si Fraser uvědomí, že ho ten atentátník musel vidět při zásahovém nácviku. Mezitím tam přijdou chlapíci z tajné služby a řeknou, že si Ray s Anitou vezmou pravé křídlo v prvním patře a Fraser si má hlídat psa. Když Ray s Anitou hlídají, Anita zmizí a jde do tajné místnosti, kde si začne kopírovat tajné materiály, ale Ray jí přistihne. Nic se neděje... Mezitím Fraser najde stopy atentátníka. Zjeví se tam i jeho otec.

Když večer Fraser usne, opět se mu zdá děsivý sen, kde jsou i tři chlapíci z tajné služby (jako malé děti). Znovu se probudí, ale u postele mu sedí Macon (atentátník). Prohodí mezi sebou několik vět a odejde.

Další den jdou Fraser a Ray po stopě Macona (skrytě za nimi i Anita, pak se objeví). Přes několik nástrah dojdou až ke stromu, kde byla Fraserova fotografie, ale také tam na ně čekal Macon. Fraser se vydá za ním a Ray s Anitou také, ale Anita šlápne na pozemní minu a Ray jí musí pomoct. Fraser ho nakonec nechití. Když se všichni vrátí, Fraser je odvolán z ochranky kanadského ministra.

Večer, kdy probíhá večírek, Fraser (podařilo se mu dostat dovnitř jako číšník) zahlídne Macona a začne akce. Macon ale chytí Frasera a ten začne vyprávět jeden ze svých příběhů. Nakonec se jim podaří Macona zatknout.

Po skončení večírku Meg Thatcher pochválí Frasera a chce ho vyznamenat, ale ten to odmítá a chce ji místo toho pozvat na kávu. Ta to přijímá.

<<< 30. epizoda - Hodný člověk (One Good Man a.k.a. Thank You Kindly, Mr. Capra)
32. epizoda - Obchodníci s vejci (We Are The Eggmen) >>>

 

Copyright © 2000 - 2006