.. Zprávy ..
     .. Archív zpráv ..
     .. Info ..
     .. Ocenění ..
     .. Herci ..
     .. Postavy ..
     .. Štáb ..
     .. Kaskadéři ..
     .. České znění ..
     .. Epizody ..
     .. Původ názvů epizod ..
     .. Místa natáčení ..
     .. Hudba ..
     .. Scénář ..
     .. Titulky ..
     .. FAQ ..
     .. Zkratky ..
     .. R.C.M.P. ..
     .. TV ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Audio ..
     .. Fotografie ..
     .. Video ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracky ..
     .. Zboží ..
     .. Fan kluby ..
     .. Odkazy ..
     .. Webrings ..
     .. Fórum ..
     .. Kniha návštěv
     .. Klub na Lapiduch.cz (kopie) ..
     .. Klub na Lopuch.cz (kopie) ..

   :: For English speaking visitors ::
     .. News ..
     .. News Archive ..
     .. Episode Guide ..
     .. Music ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Photos ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracks ..
     .. Merchandise ..
     .. Webrings ..
     .. Message Board ..
     .. Guestbook

.. Kontakt / ContactTOPlist

 
.. Epizody - 32. epizoda ..


Originální název: We Are The Eggmen
Český název: Obchodníci s vejci
Scénář: James Kramer; Peter Mohan, Michael Teversham (teleplay)
Režie: George Bloomfield
Premiéra: 29. února 1996 (Kanada), 1. března 1996 (USA); 3. ledna 1997 (Lucembursko)
Repríza v ČR: 9.3.2004
Titulky .. Fotografie .. Audio .. Video .. Hudba .. Scénář .. DivX Subtitles

Synopse:
Lyndon Buxley, geniální pěstitel drůbeže, má obrovský dluh z nelegálních sázek, a protože mu hrozí, že přijde o svou farmu, rozhodne se provést plán, díky kterému bude moci zažalovat kanadskou vládu o pět miliónů dolarů, což by jej finančně zachránilo. Obětí plánu se stane Fraser, který ovšem nesouhlasí s finančním vyrovnáním, které je právník Kanadské královské jízdní policie ochoten uzavřít, a dokáže, že si Buxley škodu způsobil sám.

Detailní popis:
Fraser při cvičení Diefenbakera najednou spadne do odkryté jámy na silnici. K němu se ale blíží náklaďák s vejci, a proto se jej pokusí zastavit, ale řidič zpanikaří a nabourá. Téměř všechny vejce jsou zničeny.

Druhý den, když přijde Fraser na konzulát, čeká tam v kanceláři Meg advokát a požaduje jako odškodné $10.000.000. Fraser pak jde s Rayem na policejní stanici, kde potkají Francescu, která prodává občerstvení. Mezitím na farmě řidiče přijedou chlapíci (Sneed a další) a požadují od něho splátku, jinak bude muset prodat farmu.

Fraser s Rayem se při cestě na farmu zastaví u teď zakryté jámy (Ray přitom stírá losy z loterie a u posledního setře výhru $25.000). Pak jedou na farmu, kde Lyndon Frasera seznámí s celým procesem až k finálním "dokonalým" vejcím.

Po příjezdu zpět na stanici se málem Francesce prořekne (díky Fraserovi), že Ray vyhrál. Fraser pak jde na konzulát, kde se znovu trochu projednává tento případ. Večer poprvé přijde k Fraserovi domu Meg.

Druhý den přijde Sneed na farmu a chce po Lyndonovi, aby podepsal smlouvu o přepsání majetku. Fraser s Rayem se mezitím podívají znovu na jámu, kterou jim silničaři odkryjou. Fraser tam najde pírko. Oba pak jedou na farmu a zabaví slepice jako doličné předměty.

Po zabavení jedou Fraser s Rayem do sázkové kanceláře, aby si Ray vyzvedl výhru. Když odcházejí z auta, přiběhne tam Lyndon a ukradne jim slepice. Protože se Lyndon musel odstěhovat, žije teď v jednom malém bytu v Chicagu.

Fraser s Rayem jsou stále na stopě slepic, a tak se poptají v jednom holičství, kde pracuje Rayův starý známý. Ten jim řekne, že je Lyndon zadlužený u bookmakera až po uši.

Večer pak jde Fraser do jedné restaurace, kde večeří Meg s jedním významným nadřízeným, aby ji od tamtud odvedl, protože asi zjistil příčinu onoho incidentu. Fraser a Meg pak jedou na farmu, kam si šel Lyndon pro krmení. Avšak Sneed a další ho unesou v náklaďáku. Fraser s Meg rychle do něho také naskočí. Fraser zatelefonuje Rayovi přes mobil (patřící Meg), aby jel za nimi. Ale než něco Fraser řekne, tak se mu vybije baterie. Když všichni přijedou k továrně, chtějí chlapíci po Lyndonovi, aby jim dal všechno o jeho výzkumech a hlavně dvě vzácné slepice.

Když jdou Fraser a Meg dovnitř, všimnou si jich. A tak se rozběhnou schovat, ale omylem vejdou dovnitř staré místnosti (inkubátoru). Sneed je tam zamkne. Mezitím Ray zjistí kde jsou, ale dohaduje se stále s Francescou, která se dověděla o výhře a chce po něm, aby se s ní rozdělil. Proto ho nechce spustit z očí a odjede s nim.

Fraserovi se podaří odemknout zámek. V tom tam přijede Ray s Francescou a snažejí se zatknout chlapíky. Ale když Ray vytáhne zbraň, vypadne mu los a okolní slepice ho rozklovou. Ray a Francesca právě přišli o $25.000.

<<< 31. epizoda - Ostří (The Edge)
33. epizoda - Hvězdný muž (Starman) >>>

 

Copyright © 2000 - 2006