.. Zprávy ..
     .. Archív zpráv ..
     .. Info ..
     .. Ocenění ..
     .. Herci ..
     .. Postavy ..
     .. Štáb ..
     .. Kaskadéři ..
     .. České znění ..
     .. Epizody ..
     .. Původ názvů epizod ..
     .. Místa natáčení ..
     .. Hudba ..
     .. Scénář ..
     .. Titulky ..
     .. FAQ ..
     .. Zkratky ..
     .. R.C.M.P. ..
     .. TV ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Audio ..
     .. Fotografie ..
     .. Video ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracky ..
     .. Zboží ..
     .. Fan kluby ..
     .. Odkazy ..
     .. Webrings ..
     .. Fórum ..
     .. Kniha návštěv
     .. Klub na Lapiduch.cz (kopie) ..
     .. Klub na Lopuch.cz (kopie) ..

   :: For English speaking visitors ::
     .. News ..
     .. News Archive ..
     .. Episode Guide ..
     .. Music ..
     .. Fan Fiction ..
     .. Photos ..
     .. DivX/XviD Subtitles ..
     .. Soundtracks ..
     .. Merchandise ..
     .. Webrings ..
     .. Message Board ..
     .. Guestbook

.. Kontakt / ContactTOPlist

 
.. Epizody - 33. epizoda ..


Originální název: Starman
Český název: Hvězdný muž
Scénář: Frank Siracusa
Režie: David Warry-Smith
Premiéra: 22. února 1996 (Kanada), 23. února 1996 (USA); 4. ledna 1997 (Lucembursko)
Repríza v ČR: 10.3.2004
Titulky .. Fotografie .. Audio .. Video .. Hudba .. Scénář .. DivX Subtitles

Synopse:
I s patologickým lhářem Ianem Mc Donaldem jsme se již setkali v jedné z předchozích epizod. Nyní se opět obrátí na Frasera s žádostí o pomoc, protože jeho snoubenku - jak tvrdí - unesli mimozemšťané. Pátrání po zmizelé Audry komplikuje nejenom fakt, že Audry pracuje na utajované vojenské výzkumné základně, ale především téměř neproniknutelná hradba lží, kterou Ian staví Fraserovi a úkolem nepříliš nadšenému Rayovi do cesty. Přístup obou přátel je pro ně typický: zatímco Ray nevěří Ianovi ani nos mezi očima, Fraser mu věří každé slovo. Fraserův přístup se přes všechny komplikace ukáže jako správný, Audry je nalezena, a trest více než osmdesát let vězení, který za přestupky spácháné během pátrání Frazerovi a Rayovi hrozí, je prominut, a to na základě "snížené mentální kapacity" obžalovaných.

Detailní popis:
Večer unesou Ianu McDonaldovi jeho snoubenku. Unesou ji muži ze základny pro výzkum mimozemské aktivity. Ian si ale zprvu myslí, že jsou to mimozemšťané. Druhý den když jde Ray s Fraserem na stanici, čeká tam na Raye překvapení, Ian, a potřebuje pomoc. Ale Ray odmítá mu pomoci, protože už v minulosti způsobil spoustu problémů (Raye kvůli němu přišel o Rivieru, když do ní musel střelit). Proto se rozhodnou ho odzkoušet na detektoru lži. Podle toho to vypadá, že byla opravdu nějaká žena unesena.

Když se tedy rozhodne Fraser s Rayem mu pomoci, jedou Ianovou upravenou dodávkou (minibusem). V té jedou i zákazníci, které Ian vozí na zájezd za Ufouny. Cestou se zastaví v "Motelu Constellation", kde Ianovi unesli jeho snoubenku. Když si prohlíží jeho pokoj, zjistí, že všechen nábytek muži ze základny vyměnili, takže není možné najít nějaké důkazy. V motelové-restauraci se nakonec dozvědí, že Audrey (Ianova snoubenka) pracuje na základně. Rozhodnou se tedy jet tam.

Základna je přísně střežena. Po příjezdu k bráně je Ianovi rozkázáno, aby otočil minibus a odjel pryč, ten ale neposlechne a projede bránou. Ihned jsou všichni zatčeni. Nakonec se jim podaří vojáky přemluvit, aby je zavedli k veliteli. Fraser, Ray a Ian mohou jít k veliteli a zbytek je hlídán dvěma vojáky.

Když odcházejí od velitele, Ian zahlídne Audrey jak nastupuje do auta. Rozběhne se za autem a za chvíli jsou všichni opět zatčeni. Jako zástěrku ukážou jinou ženu. Audrey to ale opravdu byla.

Večer ale Ian znovu poruší zákaz a vjede minubusem přes bránu na základnu. Chvíli se tam honějí, nakonec Ian vyskočí z minibusu a běží do haly, kde na konci je místnost a tam Audrey. Než ale přiběhne, dveře se před ním zavřou. Opět jsou zatčeni. Za toto všechno by dostali 30 let, ale za přímluvu města Chicaga a kanadské vlády za to nic nedostanou. Aby Ian přestal s hledáním Audrey, přivedou ji k němu. Ona mu chce vrátit zásnubní prsten zpět (Ian ji dostal od babičky na smrtelné lóži), ale on to odmítá, protože splnil slib. Nakonec si dohodnou jakoby schůzku v "Motelu Constellation".

<<< 32. epizoda - Obchodníci s vejci (We Are The Eggmen)
34. epizoda - Někdo to rád červené (Some Like It Red) >>>

 

Copyright © 2000 - 2006